Dekoder Polsat Soundbox 4K – przyszłość dostępnej domowej rozrywki

Dekodery TV nie są już od dłuższego czasu wyłącznie transmiterami sygnału od anteny do naszego telewizora. Przykład dekodera, który wprowadził do oferty PolsatBoX jest tutaj jak najbardziej na miejscu.

Przyjrzyjmy się pokrótce jego specyfikacji. Oto najważniejsze cechy dekodera Polsat Soundbox 4K:

  • Dźwięk Immersyjny: Wykorzystuje technologię Dolby Atmos® z czterema głośnikami zoptymalizowanymi przez Bang & Olufsen.
  • Jakość Obrazu: Obsługuje rozdzielczość 4K dla ostrych i wyraźnych obrazów.
  • Platforma Android TV: Umożliwia dostęp do aplikacji Google Play, takich jak Polsat Box Go, HBO Max, Disney+ i YouTube.
  • Funkcje Multimedialne: Zawiera Chromecast, TimeShift, reStart, CatchUP i nPVR dla lepszej kontroli nad treściami.

Dekoder jest przystosowany do odbioru telewizji satelitarnej i kablowej IPTV, a także obsługuje komendy głosowe i Wi-Fi 6.

Jak widać mamy tutaj do czynienia nie tylko z urządzeniem dekodującym sygnał, ale w pełni zadowalającą przystawką z androidem dla telewizorów na pokładzie. Dekoder może odbierać sygnał zarówno satelitarny jak i w technologii IP TV, gdy dostępu do sygnału satelitarnego nie ma czasowo lub nie można zainstalować w danym miejscu anteny.

Oczywiście najlepiej jest posiadać możliwość przełączania odtwarzania z obu tych źródeł zamiennie, bo każde ma swoje wady, nie mniej jednak IP TV już wystarczy aby cieszyć się swoimi kanałami telewizyjnymi, które są dostępne w  wybranej ofercie.

To, co wyróżnia ten dekoder, to głośniki, które mogą być ciekawym zamiennikiem tańszego Soundbara, a już z pewnością głośników w telewizorze. PolsatBox nie jest pierwszym operatorem, który udostępnił w ofercie dekoder z systemem android, można je znaleźć m. in. W Orange czy Play, ale to zawsze dobrze wiedzieć, że mamy większy wybór.

Dla niewidomych użytkowników wiąże się to przede wszystkim z większą dostępnością takiego urządzenia, bo jest prawie pewne, że będzie można uzyskać udźwiękowienie w systemie tego urządzenia i korzystać z niego w znacznie bardziejpełny sposób niż z dawniejszych dekoderów, w których pozostawało nauczyć się przycisków na pilocie i liczyć ich wciśnięcia, jak w telefonach komórkowych sprzed ćwierćwiecza.

A zatem zachęcamy do porównania dostępnych u naszych operatorów dekoderów z androidem i jeżeli posiadacie lub wasza rodzina posiada stary dekoder, może warto wymienić go na inny, bardziej dostępny dla wszystkich?

Materiał powstał w ramach projektu  „Niewidomyprogramista.pl – daj szansę niepełnosprawnym na start zawodowy”.